Zioła na uspokojenie, które pomogą Ci się zrelaksować i szybciej zasnąć

Zioła na uspokojenie, które pomogą Ci się zrelaksować i szybciej zasnąć

Istnieje wiele powodów, dla których nie możesz zasnąć. Stres, niepokój, hałas i światło mogą zakłócić Twoją zdolność do zrelaksowania się i odpuszczenia sobie dnia. W rezultacie zasypianie zajmuje Ci więcej czasu lub częściej budzisz się w ciągu nocy. Niezależnie od tego, czy cierpisz na bezsenność regularnie, czy zmagasz się z nią z powodu stresu, nowych obowiązków, podróży lub czasu letniego, istnieją pewne ziołowe środki, które pomogą Ci zasnąć szybciej i pozostać w stanie snu dłużej. Zioła uspokajające wspierają organizm w zasypianiu w sposób naturalny, dzięki czemu budzisz się odświeżony, a nie otumaniony lekami na receptę.

Dziurawiec jako zioło na uspokojenie

Dziurawiec to roślina kwitnąca, która była używana do uspokajania nerwów, łagodzenia depresji i promowania spokojnego snu. W badaniu z 2018 roku stwierdzono, że przyjmowanie ekstraktu z dziurawca poprawiło jakość snu u osób z bezsennością. W innym badaniu stwierdzono, że dziurawiec był równie skuteczny jak lek nasenny w zmniejszaniu latencji początku snu, czasu czuwania po początku snu i poprawy jakości snu u osób z bezsennością. W badaniu z 2018 roku stwierdzono, że przyjmowanie tabletki z wyciągiem z dziurawca 60 minut przed snem było tak samo skuteczne jak tabletka nasenna w poprawie jakości snu u osób z bezsennością.

zioła na uspokojenie

Dziurawiec jest dostępny w formie nalewki i kapsułek ziołowych na uspokojenie. Można go przyjmować 30-60 minut przed snem, w zależności od potrzeb. Zachowaj ostrożność, jeśli prowadzisz samochód lub obsługujesz maszyny. Dziurawiec może mieć pewne skutki uboczne, w tym łagodne objawy żołądkowo-jelitowe i łagodne reakcje alergiczne u niektórych osób.

Zastosowanie ziół uspokajających 

Przy wyborze ziół na sen z Evita, ważne jest, aby rozważyć swoje indywidualne potrzeby. Podczas gdy wszystkie te zioła mogą promować sen, każde ma swoje własne unikalne cechy, korzyści i potencjalne skutki uboczne. Przed podjęciem jakiejkolwiek naturalnej pomocy snu, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby upewnić się, że wybrane zioło jest dla Ciebie bezpieczne.