Zioła na poprawę krążenia jest znacznie więcej

Zioła na poprawę krążenia jest znacznie więcej

Odpowiednie krążenie krwi w organizmie z jednej strony dba o stan żył i tętnic, a z drugiej wpływa na nasze samopoczucie. Skuteczne zioła na poprawę krążenia są naturalnym sposobem leczenia dolegliwości związanych z układem krwionośnym. Jeśli są stosowane regularnie, zmniejszają objawy niewydolności żylnej, a także ryzyko niewydolności krążenia mózgowego czy miażdżycy.

Lecznicza, ziołowa kąpiel

Od lat znany jest nam zabieg moczenia nóg w wodzie z dodatkiem soli, czy olejków eterycznych. Metodę tę wykorzystujemy głównie, gdy jesteśmy przeziębieni, gdy chcemy rozgrzać nogi albo dla celów estetycznych. Tymczasem moczenie nóg w naparze wykonanym na bazie ziół, takich jak kwiaty kasztanowca, arniki, skrzypu polnego, czy nagietka usprawnia krążenie. Wystarczy około 8 łyżek ziół na poprawę krążenia zalać czterema litrami wrzątku, aby po około 10 minutach otrzymać gotowy napar. W tak przygotowanym naparze nogi należy moczyć przez 20 minut. Na skuteczność terapii wpływa oczywiście systematyczność zabiegów.

Ziołowe napoje na poprawę krążenia

Najpopularniejszym napojem, który zapobiega twardnieniu naczyń krwionośnych, jest napar ze skrzypu polnego. Zioło eliminuje nadmiar płynów z tkanek oraz oczyszcza tętnice i żyły ze złogów cholesterolu i triglicerydów. Regularne stosowanie takiego naparu poprawia krążenie oraz zapobiega tworzeniu się zakrzepów i żylaków. Wystarczy do litra wrzącej wody wsypać ok. 20 g skrzypu polnego. Po 10 minutach przecedzić i pić przez miesiąc od jednej do dwóch filiżanek dziennie.

Innym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi oraz ciśnienia jest napar z suszonych kwiatów i owoców głogu. Alternatywą może być regularne picie naparu z kory brzozy, który rozrzedza krew i stanowi skuteczną ochronę przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Spożywany regularnie napar z mniszka lekarskiego utrzymuje równowagę płynów w organizmie oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia wszelkich chorób związanych z nieprawidłowym krążeniem krwi.