zioła do waporyzacji

zioła do waporyzacji

Jak wiadomo wiele ziół wykazuje właściwości prozdrowotne. Parzenie herbatek ziołowych z pewnością znane jest każdemu z nas, jednak istnieje również inna metoda przyjmowania ziół. Mowa tu o aromaterapii, czyli inhalowaniu mieszanek ziołowych podgrzanych w waporyzatorze. Zioła do waporyzacji to rozległy temat, który zostanie nieco przybliżony w poniższym tekście.

Zioła do waporyzacji – jaki jest wybór oraz właściwości?

  • Lawenda – waporyzowanie jej łagodzi stres i niepokój oraz pomaga w zasypianiu. Może powodować poprawę nastroju i pomóc osobom cierpiącym na depresję. Pomoże również osobom przeziębionym, ponieważ ma działanie antybakteryjne. 
  • Rumianek – jest jednym z najsilniej uspakajających ziół. Również pomaga na stres i wytwarza senne efekty. Połączenie z miętą pieprzową daje jeszcze silniejszy efekt usypiania i uspokojenia. 
  • Mięta pieprzowa – jest zalecana osobom, które zaczynają aromaterapie. Zioła do waporyzacji mają dla wielu niezbyt ciekawy smak, więc jest ona dobrym dopełnieniem. Ponadto wykazuje właściwości pomagające wejść w stan skupienia i czujności. 
  • Anyż – dzięki swojemu silnemu zapachowi pomaga w udrożnieniu dróg oddechowych oraz przy łagodzeniu ataków astmy. Działa również na skurcze mięśni powodując rozluźnienie ciała.
  • Szałwia – może pomóc w poprawie pamięci, ostrości i uwagi.

Podsumowanie

Waporyzowanie ziół może przynosić wiele pozytywnych efektów. Z pewnością zaleca się je alergikom i osobom cierpiącym na ciągły stres. Może okazać się, że aromaterapia zastąpi leki, które w przeciwieństwie do ziół obciążają organizm, w szczególności nerki.