Zestaw do przedłużania paznokci żelem – na co zwrócić uwagę?

Zestaw do przedłużania paznokci żelem – na co zwrócić uwagę?

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Właśnie dlatego warto regularnie je peelingować i nawilżać oraz odpowiednio zadbać o paznokcie. Długie i ładnie pomalowane będą sprawiały dobre wrażenie. Niestety niektóre kobiety mają problem z łamliwością płytki paznokciowej, w związku z czym ciężko im wyhodować długie pazurki. Na szczęście jest rozwiązanie, które pomaga w takich wypadkach. Mowa o przedłużaniu paznokci żelem. W obecnych czasach można to zrobić nie tylko w salonie manicure, ale i we własnym domu.

Przedłużanie paznokci żelem – w domu, czy u kosmetyczki?

Jeszcze kilka lat temu ciężko było wyobrazić sobie, że można samodzielnie przedłużyć paznokcie w domowym zaciszu bez użycia tipsów. Metody żelowe i akrylowe były dostępne jedynie w salonach kosmetycznych. Obecnie wiele kobiet decyduje się na zakup specjalnego zestawu do przedłużania paznokci żelem. Jego koszt równoważy się z jedną/dwiema wizytami w salonie manicure. Wykonanie zabiegu wymaga co prawda trochę wprawy i cierpliwości, ale z czasem wszystko można wypracować. Należy jednak pamiętać o tym, by wybrać produkty dobrej jakości. Poniżej kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

Co powinien zawierać zestaw do przedłużania paznokci żelem?

Na rynku dostępnych jest wiele takich zestawów. Można znaleźć opcje podstawowe oraz bardziej rozbudowane o dodatkowe lakiery lub inne ozdoby do manicure. Na początek warto jednak zainwestować w podstawową opcję, by sprawdzić, czy metoda w ogóle jest dla nas. Co koniecznie musi znaleźć się w zestawie?

 • dobrej jakości żel
 • formy do przedłużania lub tipsy
 • patyczek do skórek
 • cleaner
 • waciki bezpyłkowe
 • pilnik
 • bloczek polerski
 • primer
 • pędzelki do żelu
 • lampę LED lub UV
 • gilotynkę

Dzięki takiemu zestawowi można zrobić podstawowy manicure z przedłużeniem paznokci metodą żelową. Na początku warto zdecydować się na opcję z tipsami oraz formami, dzięki czemu będzie można zdecydować, która metoda okaże się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Czym różni się metoda przedłużania na tipsie od metody na formie?

Jak nie trudno się domyślić już po samej nazwie, pierwsza opcja wymaga użycia sztucznych paznokci, które przykleja się do naturalnej płytki. Następnie należy skrócić go do odpowiedniej długości i dokładnie spiłować miejsce łączenia tipsa z naturalnym paznokciem. Kolejnym krokiem będzie nałożenie primera oraz pierwszej warstwy żelu.

W przypadku przedłużania za pomocą formy, potrzebny będzie specjalny szablon, który nakleja się od spodu paznokcia. Pozwoli on dopasować długość oraz kształt przedłużenia. kolejnym krokiem, tak jak w przypadku pierwszej metody będzie nałożenie primera. Następną warstwą jest żel. Warto pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do pierwszej metody, tutaj trzeba pamiętać o nadaniu paznokciowi odpowiedniego kształtu. W związku z tym ta opcja często na początku wydaje się nieco trudniejsza.

Wszystko jednak można opanować przez ćwiczenia, dlatego nie ma co się zrażać pierwszymi niepowodzeniami.