White Widow – Odmiany marihuany

White Widow – Odmiany marihuany

White Widow to hybryda z przewagą sativy o silnym działaniu energetycznym. Odmiana ta została wyprodukowana przez holenderskich weteranów Green House Seed w latach 90. jako krzyżówka brazylijskiej odmiany indica z południowoindyjską odmianą sativa.

Prawdopodobnie najbardziej znana odmiana marihuany na świecie, biała marihuana stała się popularna na całym świecie, zdobywając niezliczoną ilość nagród od czasu jej wprowadzenia na rynek w 1994 roku. Wygrała ona swój pierwszy puchar High Times Cannabis Cup rok po rozpoczęciu działalności w 1995 roku. Od tego czasu lista nagród i wyróżnień tylko się powiększyła. White Widow, regularnie używana do krzyżowania nowych hybryd, jest niezwykle skuteczna i dostępna w prawie wszystkich światowych sklepach.

White Widow: odmiana nasion

white widow

White Widow z panpestka.pl jest bez wątpienia jedną z najbardziej udanych odmian komercyjnych na rynku marihuany. Być może dlatego jej historia powstania jest tak niejasna. Walka o to, kto tak naprawdę wynalazł odmianę, przerodziła się w bitwę polityczną, dzieląc wielbicieli marihuany na dwa obozy. Pochodzenie tego szczepu owiane jest wieloma tajemnicami. Prawda jest jednak taka, że jest tylko jedna osoba, o której można powiedzieć, że jest prawdziwym twórcą White Widow.

Według popularnej legendy, odmiana ziół White Widow została stworzona przez słynnego hodowcę Shantibaba, a właściwę imię to Scott Blakey. Badacze marihuany skłaniają się ku temu, że to właśnie Shantibaba, był współzałożyciel Green House Seed i jednym z założycieli The Nice Seedbank, jest twórcą tej legendarnej odmiany.

Mr. Nice Seedbank i odmiana Black Widow

Odmiana White Widow oficjalnie narodziła się w 1994 roku, kiedy to Scott Blakey (Shantibaba), wraz ze swoim przyjacielem i partnerem o imieniu Arjan, założył Green House Seed Company.

Czysta brazylijska sativa i południowoindyjska hybryda są uważane za rodziców tej znanej i popularnej na całym świecie odmiany. Dokładne pochodzenie tych nasion pozostaje tajemnicą, ale najbardziej prawdopodobne jest, że jest to stara brazylijska odmiana. Została znaleziony podczas rejsu do Ameryki Południowej.