Waporyzator: czym jest i do czego służy?

Waporyzator: czym jest i do czego służy?

Wiele osób zainteresowanych przyjmowaniem wyrobów konopnych szuka sposobu na to, aby ich konsumpcja była jak najzdrowsza dla organizmu. Palenie suszu, na przykład o wysokiej zawartości CBD, jest oczywiście sposobem na dostarczenie tej substancji do organizmu, jednak nie jest to sposób najzdrowszy. Z tego między innymi powodu powstał waporyzator. Czym jest i do czego służy? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Waporyzacja, waporyzator i susz konopny (i nie tylko!)

Waporyzator jest urządzeniem, które zostało zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić jego użytkownikowi bezdymną inhalację. W odpowiednim miejscu waporyzatora umieszcza się zmielone zioła (na przykład susz konopny), a wtedy urządzenie podgrzewa je do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu z wydobywają się z nich substancje aktywne w postaci pary/aerozolu. Cały proces jest bezdymny, ponieważ zioła nie ulegają spaleniu.

Waporyzatory to urządzenia, które występują w wielu formach i rozmiarach: małe, duże, stacjonarne i przenośne, wszystkie służą w jednym celu: stosunkowo bezpiecznej inhalacji.

Waporyzacja a palenie

waportyzator

Palenie jest przyczyną wielu chorób: od zapalenia gardła zaczynając, a na raku płuca kończąc. Palenie jest niezdrowe z wielu powodów i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Waporyzacja wydaje się o wiele zdrowszą alternatywą dla palenia. Ilość substancji smolistych dostarczanych wraz z parą/aerozolem jest niezwykle niska, a temperatura pary o wiele niższa niż temperatura dymu, dlatego nie podrażnia gardła i dróg oddechowych.

Warto zastanowić się nad wyborem waporyzatora ze sprawdzonego miejsca tj. Konopny Sklep, jeśli palenie nie jest atrakcyjną opcją!