Valinger – czy działa?

Valinger – czy działa?

Valinger, to lek, który stosuje się u mężczyzn powyżej 18 roku życia, którzy mają problem z erekcją oraz z jej utrzymaniem. Lek Valinger zawiera substancję czynną – Syldenafil, która to wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, przez co zwiększa się napływ krwi do penisa podczas podniecenia seksualnego.

Stosowanie

Lek Valinger należy stosować zgodnie z zaleceniami opisanymi na ulotce lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Przed zastosowaniem leku, trzeba zapoznać się z narzędziem diagnostycznym, które stanowi część ulotki informacyjnej.

Rekomendowana dawka leku Valinger to jedna tabletka powlekana – 25 mg, przyjmowana na około 1 godzinę przed planowanym stosunkiem, popita sporą ilością wody. Co ważne, tabletek na potencję Valinger, nie można stosować więcej niż 1 raz na dobę. Leku nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie substancję – Syldenafil.

Przeciwwskazania do przyjmowania leku

Przeciwwskazaniami są na przykład:

  • przyjmowanie azotanów oraz riocyguatu
  • uczulenie na syldenafil lub uczulenie na pozostałe składniki leku
  • niedawny zawał serca, udar lub niskie ciśnienie krwi
  • problemy z wątrobą oraz z sercem
  • występowanie rzadkich dziedzicznych chorób oczu oraz wystąpienie w przeszłości utraty wzroku

Skutki uboczne

Valinger 25 mg, może powodować działania niepożądane, na przykład: ból w klatce piersiowej, ból głowy, nadmiernie przedłużające się oraz czasem bardzo bolesne wzwody i inne, jednak nie u każdego, muszą one wystąpić. Wówczas należy przerwać stosowanie leku Valinger oraz należy skontaktować się z lekarzem.