Użycie masek koloryzujących

Użycie masek koloryzujących

Maska koloryzująca to połączenie kosmetyku, który idealnie będzie pielęgnować włosy wraz ze specyfikiem do koloryzacji nietrwałej. Opcja ta jest idealna dla osób, które chcą wzmocnić kondycję swoich włosów, a przy tym chcą ulepszyć ich kolorystykę. Maski koloryzujące sprawiają, że nasze włosy mogą być sprężyste oraz miękkie.

                   

Kiedy sięgnąć po maskę koloryzującą?

Maski koloryzujące to produkt, który stosuje się do włosów farbowanych. Takowe kosmetyki są idealnym uzupełnieniem dla wymagających pielęgnacji włosów farbowanych. Często po upływie czasu od koloryzacji, kolor włosów niestety zaczyna się wypłukiwać, co powoduje potem blaknięcie włosów. Maski koloryzujące idealnie pogłębią oraz ożywią kolor naszych włosów.

Jak w warunkach domowych nakładać maskę koloryzującą?

maska koloryzująca

Użycie masek koloryzujących nie jest trudną czynnością i trzeba jedynie określić, jaki kolor oraz rodzaj będą odpowiednie do tego zabiegu. Pierwszą naturalną czynnością jest dokładne umycie włosów, a kolejne odciśniecie ich w ręcznik. Nie należy włosów wykręcać, ponieważ może to przynieść skutek nierównomiernego wniknięcia barwnika. Podstawową zasadą jest to, że jeżeli stawiamy na jak najlepsze uzyskanie intensywnego efektu, to maski koloryzujące powinny zostać na głowie nieco dłużej. Jeśli natomiast chcemy, żeby zmiana była dyskretna, to wtedy warto wypłukać ją wcześniej. Nie każda maska koloryzująca nada się do wszystkich rodzajów włosów, dlatego producent zamieszcza dokładne informacje, które maski e będą wskazane do włosów siwych i rozjaśnianych, a które do innego odcienia włosów.