Szczotki do włosów i ich zastosowanie

Szczotki do włosów i ich zastosowanie

Każda osoba, która interesuje się tematyką pielęgnacji włosów, zwróciła zapewne uwagę na fakt, że zdecydowana większość porad skupia się na kosmetykach. Kosmetyki są oczywiście ważne, ale są one dopełnieniem zabiegów pielęgnacyjnych, a nie ich istotą. Są zdecydowanie ważniejsze sprawy jak kosmetyki, które mogą wpłynąć na wygląd naszych włosów. Szczotka do włosów (trena.pl/334-szczotki-do-wlosow), a w zasadzie odpowiedni jej rodzaj, dopasowany do naszego rodzaju włosów, może zdziałać zdecydowanie więcej niż nawet najlepsza odżywka.

W jakim celu używane są szczotki do włosów?

Szczotki przez większość osób (jeśli by się ich spytać), są używane głównie w jednym celu, czyli do rozczesywania splątanych włosów. Kiedy czynność czesania wykonujemy, jest sprawą indywidualną, ale najczęściej długie włosy rozczesujemy po kąpieli, z samego rana lub po powrocie do domu po całym dniu w pracy.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że szczotek do włosów jest wiele rodzajów, a każda z nich może mieć nieco inne zastosowanie. Oprócz głównego zastosowania szczotek, czyli rozczesywania spełniają one dodatkowe funkcje. Do najważniejszych z nich należą usuwanie zabrudzeń, jakie gromadzą się na włosach każdego dnia.

Jakie mamy rodzaje szczotek?

Pod względem kształtu szczotki potrafią się bardzo różnić, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kształt szczotki nie jest przypadkowy. Rozróżniamy dwie główne kategorie szczotek:

  • okrągłe: służą głównie do tego, aby gęste proste włosy mające tendencje do bycia oklapłymi, podnosić podczas szczotkowania. Włosy takie szczotkujemy okrągłą szczotką od wewnętrznej strony,
  • płaskie: są niejako przeciwieństwem szczotek okrągłych. Szczotkujemy nimi włosy kręcące się od strony zewnętrznej. Dzięki szczotce płaskiej włosy kręcące się możemy prostować bez użycia prostownicy, która działa na włosy bardzo niekorzystnie.