Szampon na wypadanie włosów — właściwości i wskazówki dotyczące wyboru

Szampon na wypadanie włosów — właściwości i wskazówki dotyczące wyboru

Szampon na wypadanie włosów może być głównym graczem w walce o gęste włosy. Wszystko polega na znalezieniu odpowiedniego szamponu i użyciu go w odpowiedni sposób.

Jakie szampony mogą pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów?

Podstawowym zadaniem każdego szamponu jest oczyszczenie skóry głowy. Szampony na wypadanie włosów nie są wyjątkiem. Jednak formuły takich produktów różnią się — po pierwsze, miękką bazą myjącą, a po drugie, włączeniem specjalnych składników aktywnych. I mowa tu nie tyle o olejkach, witaminach i wyciągach roślinnych, ile o zaawansowanych technologicznie cząsteczkach i kompleksach, które mogą wpływać na grubość włosów.

Szampon na wypadanie włosów ma za zadanie delikatnie oczyścić skórę głowy, a jako korzystne dodatki zawiera składniki, które mają za zadanie zmniejszyć wypadanie i łamanie się włosów.

Mechanizmy działania poszczególnych składników aktywnych mogą się różnić. Kilka przykładów.

  • Aminexil zapobiega twardnieniu kolagenu wokół korzenia mieszka włosowego, zapewniając jego prawidłowe ukrwienie.
  • Kofeina, oprócz działania tonizującego, pełni funkcję antyoksydacyjną i chroni włosy przed wolnymi rodnikami.
  • Stemoksydyna stwarza korzystne warunki dla aktywnego podziału komórek macierzystych i przejścia pęcherzyka z fazy spoczynku do fazy anagenu (wzrostu).

Szampon może zawierać również naturalne składniki przeciw wypadaniu włosów i przeciwłupieżowe — oleje, składniki rozgrzewające, witaminy, ekstrakty ziołowe i roślinne.

Dowiedz się, na jakie składniki zwracać uwagę w swojej pielęgnacji włosów.

Jak wybrać szampon przeciw wypadaniu włosów?

Jeśli niepokoi Cię przerzedzenie włosów, ich utrata lub wypadanie, skontaktowanie się z trychologiem jest właściwym rozwiązaniem.

Szampony na wypadanie włosów z https://www.manada.pl/szampony-przeciw-wypadaniu-wlosow mają zazwyczaj dobre właściwości oczyszczające, nie powodując przy tym odwodnienia skóry głowy. Należy jednak zachować szczególną selektywność, gdy wypadanie włosów występuje na tle konkretnych schorzeń skóry głowy — łupieżu, świądu, nadmiernego przetłuszczania się lub skrajnej suchości. W tym przypadku lepiej jest uzyskać osobistą poradę od profesjonalisty

Czy szampon naprawdę może przyczynić się do zmniejszenia wypadania włosów?

Szampon może pomóc zmniejszyć wypadanie włosów poprzez wzmocnienie, pomoc w zmniejszeniu ich łamliwości i poprawę struktury zniszczonych, przerzedzonych włosów, ale nie może odwrócić łysienia. Aby bezpośrednio dotrzeć do mieszków włosowych, potrzebujesz intensywnych produktów bez spłukiwania — ampułek, serum, balsamów.

Zawsze jednak należy pamiętać, że pielęgnacja zaczyna się od oczyszczania, zwłaszcza jeśli chodzi o przerzedzanie włosów. Warto więc uznać szampon za obowiązkowy element programu ratunkowego dla włosów.