Szampon konopny jako naturalny sposób na zdrowe włosy

Szampon konopny jako naturalny sposób na zdrowe włosy

Kosmetyki naturalne od lat cieszą się ogromną popularnością na światowym rynku. Naturalny skład i skuteczne działanie skupiły na sobie uwagę kobiet i mężczyzn, którzy pragną zadbać o swój wygląd. Jednym z rodzajów naturalnych kosmetyków są kosmetyki konopne, a wśród nich największą popularność zdecydowanie zdobywają szampony.

Szampony konopne, co to takiego?

Szampon konopny

Szampony konopne to kosmetyki do włosów wyprodukowane z rośliny należącej do gatunku Cannabis sativa L. Dzięki temu, że produkty te zawierają naturalny skład, w który wchodzą różnorodne witaminy, minerały kwasy tłuszczowe omega oraz białka ich użytkownicy mogą cieszyć się zdrowymi, mocnymi i pięknymi włosami pozbawionymi zniszczeń. Ponadto, olej konopny stanowiący główny składnik wyrobu sprawia, że włosy są wygładzone, niweluje podrażnienia skóry głowy, a także ułatwia rozczesywanie. Szampon konopny sprawdzi się również u osób, które walczą z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy.

Oferta szamponów konopnych, dostępna jest na Polskizielarz.pl

Szampon konopny jako kompleks witamin

Szampon konopny posiada w składzie różnorodne witaminy, które pozytywnie wpływają  włosy i skutecznie je pielęgnują. Wykazano, że witamina A utrzymuje odpowiednie nawilżenie włosów i skóry głowy, natomiast witamina D jest głównym czynnikiem odpowiadającym za porost włosów. Witamina D tworzy nowe mieszki włosowe, a witamina A utrzymuje w nich odpowiednie nawilżenie. Godna uwagi jest także witamina B, która oprócz dostarczenia tlenu i składników odżywczych zapobiega osłabianiu i wypadaniu włosów. Wszystkie te witaminy zawarte w szamponie konopnym utrzymują zdrową kondycje włosa.