Suplementuj witaminy nie tylko zimą!

Suplementuj witaminy nie tylko zimą!

Witaminy to związki chemiczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Utrzymywanie ich prawidłowego stężenia zależne jest nie tylko od prawidłowej diety, ale również czynników takich jak stan flory bakteryjnej jelit czy stopień pH panujący we wnętrzu żołądka.
Niska jakość przyjmowanych produktów spożywczych, a także coraz częściej występujące zaburzenia wchłaniania to najczęstsze przyczyny hipowitaminoz (będących obniżoną ilością witamin w ustroju).

Hipowitaminoza, awitaminoza…
Zapobieganiem groźnych dla życia hipowitaminoz zajmuje się m.in. Mollers Tran Norweski- OrklaCare.pl. Otrzymywany z wątroby dorsza arktycznego płynny tran to niesamowite źródło cennych dla zdrowia witamin, kwasów i minerałów.
Zawarte w tranie nienasycone kwasy Omega klasy 3 to substancje sprzyjające prawidłowemu funkcjonowaniu układu nerwowego (szczególnie mózgowia). Za nie mniej ważną funkcję uznać można ich zbawienny wpływ wywierany na pracę serca.
Ponadto dzięki prawidłowej suplementacji możliwe jest utrzymanie w zdrowiu nie tylko układu nerwowego, ale również kości, stawów i skóry. Kompleks witamin A, D, E zawarty w Mollers Tran Norweski to siła i witalność na każdy dzień.

Jaki jednak dokładny wpływ na funkcjonowanie organizmu mają wymienione powyżej witaminy?
Witamina A kojarzona nieodmiennie z marchewką i zielonymi częściami roślin odpowiada za widzenie po zmierzchu, podczas gdy prawidłowy poziom cholekalcyferolu odpowiada za równowagę wapniowo- fosforanową ustroju. Witamina E, nazywana również tokoferolem to tzw. witamina młodości.