Serum do twarzy – o czym pamiętać, przed zastosowaniem?

Serum do twarzy – o czym pamiętać, przed zastosowaniem?

Każde serum do twarzy jest samo w sobie czymś wyjątkowym. I choć nie zastąpi ono tradycyjnego kremu, warto je stosować według ściśle określonych zasad.

Po pierwsze – na noc i na dzień

Sera do twarzy z EcoAndWell nie powinny być stosowane wyłącznie w ciągu dnia. Na rynku można znaleźć produkty przeznaczone zarówno na dzień, jak i na noc. Należy pamiętać, że profilaktyka jest tutaj najważniejszym i najskuteczniejszym narzędziem w walce ze starzeniem się skóry.

Po drugie – skóra i jej rodzaj

Sera do twarzy powinny być stosowane na podstawie dogłębnej analizy własnej skóry. Inne serum będzie stosować się na twarz trądzikową, inne na skórę przetłuszczoną a jeszcze inne na cerę wrażliwą. Zastosowanie nieodpowiedniego serum nie doprowadzi oczywiście do powstania choroby dermatologicznej, ale z pewnością osłabi działanie samego produktu, jak i stosowanego wraz z nim kremu do skóry.

Po trzecie – serum jako kuracja

Produkty oznaczone jako serum do twarzy warto stosować wtedy, gdy istnieje konieczność wprowadzenia dodatkowych składników odżywczych. Jeśli takiej potrzeby nie ma, jego stosowanie winno być ograniczone wyłącznie do kilku tygodni. Dopiero po ich upływie będzie możliwe sprawdzenie, czy faktycznie są one niezbędne w procesie wzmacniania i odżywiania skóry danej osoby.

Po czwarte – potencjał próbek

Przed zastosowaniem konkretnego rodzaju produktu, warto wybrać kilka jego rodzaju, np. w postaci próbek. Dzięki temu, możliwe będzie szybkie przeanalizowanie wpływu substancji na zdrowie i kondycje tkanki skórnej.

Podsumowując, każde serum powinno być stosowane rozważnie. Jeśli jego zakup jest zasadny, warto wybrać nieco droższe jego rodzaje.