Redken. Amerykańska firma stworzona przez kobietę.

Redken. Amerykańska firma stworzona przez kobietę.

Redken, jest firmą specjalizującą się w produkcji kosmetyków i środków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, którą założyła Paula Kent. Na ten krok Paula, zdecydowała się, chcą poprzez swoje pomysły, wpłynąć na zrewolucjonizowanie i wywołanie zmian w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji włosów. 

Redken – początki

Pomóc miał jej w tym, oddany nauce duch oraz jej pionierskie, optymistyczne i odważne nastawienie wobec otaczającego świata. I udało się! Dziś dzięki temu, możemy mieć do czynienia i korzystać z dokonań Pauli Kent, w postaci szerokiej gamy produktów oraz kosmetyków do włosów Redken. W 1960 roku, założycielka firmy, rozpoczyna współpracę z chemikiem Jehri Reddingiem, której owocem jest seria produkty o niskim pH przeznaczonych do włosów wrażliwych. 

Ten pierwszy, duży sukces Redken sprawił, że coraz więcej osób, zaczęło wykazywać coraz większe zainteresowanie tworzonymi przez markę kosmetykami. Dzięki temu, zwiększyła się ich sprzedaż, a firma Pauli Kent, zarobiła swój pierwszy milion dolarów.   Jakie kosmetyki znajdziemy w ofercie Redken? Na pewno będą to produkty wysokiej jakości, których receptury zostały z biegiem lat udoskonalone i wsparte o najnowsze osiągnięcia, związane z rozwojem technologii. 

redken odżywka

Udoskonalenia te, mają swoje źródła w ogromnym doświadczeniu marki, jakie sprawiło, że Redken może czerpać z gromadzonej od 1960 roku wiedzy, na temat tego, co tak naprawdę potrzebne jest naszym włosom i co może sprawić, że będą one naprawdę dobrze i zdrowo wyglądały. W 1980 roku, Redken wprowadza na rynek serię kosmetyków do pielęgnacji włosów o nazwie Extreme. Seria jest przeznaczona dla kobiet, których włosy wymagają szczególnej ochrony, ze względu na konieczność ich wzmocnienia i naprawy zniszczeń, wynikających ze stosowania farb z amoniakiem. Ciekawostkę może stanowić fakt, że z firmą Redken, przez chwilę współpracował, sam wielki Vidal Sassoon. 

Kosmetyki REDKEN kupisz tutaj.