Purple Maroc – połączenie Purple Power z Marokańską matką

Purple Maroc – połączenie Purple Power z Marokańską matką

Purple Maroc to wyjątkowo odporna odmiana marihuany o przeznaczeniu outdoor, która z powodzeniem może być uprawiana w chłodniejszym klimacie o krótszym lecie. Ta soczyście fioletowa odmiana o marokańskim pochodzeniu dorasta nawet do 2 m wysokości. Jakiej pielęgnacji i warunków wymaga? Jakie są jej właściwości i działanie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszym artykule!

Charakterystyka

Marihuana Purple Maroc jest wynikiem krzyżówki Purple Power z Marokańską matką. Sama roślina osiąga do nawet 2 m wysokości i dobrze radzi sobie z chłodniejszym klimatem. Jej nasiona cieszą się ogromnym uznaniem wśród kolekcjonerów z całego świata, głównie za sprawą bardzo dużej zawartości THC, którą szacuje się w granicach 16% oraz idące z wraz z nią właściwości terapeutyczne. Topy odmiany Purple Maroc charakteryzują się dodatkowo nasyceniem dużą ilością żywicy.  

Tą odmianę najlepiej wysiać od połowy kwietnia do połowy maja. Purple Maroc nie powinno się utrzymywać pod sztucznym oświetleniem przed jej wysadzeniem. Gatunek przystosowany do krótkiego okresu świetlnego i chłodniejszego klimatu o przeznaczeniu outdoor. 

Walory smakowe

purple maroc

Smak Purple Maroc charakteryzuje się słodko-kwaśnym klimatem, który dodatkowo jest podbijany kwietną słodyczą. Marihuana ta jest również uznawana za swą wyraźną woń z intensywnie słodkim akcentem owoców.

Zastosowanie medyczne

Odmiana ta posiada śladową ilość CBD, nieprzekraczającą nawet 1%, dzięki czemu bardzo często jest wybierana jako marihuana medyczna. Jednakże przez to nie powinna być pierwszym wyrobem tego typu do użytku medycznego. Sprawdzi się natomiast podczas do niwelowania napięć mięśniowych, chronicznego bólu oraz problemów z nastrojem. Może być również dodatkiem podczas leczenia depresji.