Przyprawy są zdrowe!

Przyprawy są zdrowe!

Współczesne zalecenia żywieniowe, opracowane przez specjalistów z dziedziny żywienia, stawiają przyprawy na bardzo wysokim miejscu piramidy żywności. Dawniej zapomniane i niezbyt doceniane, dzisiaj coraz częściej uważane za niezbędny dodatek w kuchni. Sklep z przyprawami to miejsce, które każdy powinien polubić!

Przyprawy sklep specjalistyczny

Przyprawy, mimo że dodawane w tak małych ilościach, spełniają ważną funkcję w kuchni. Można je nabyć w każdym sklepie spożywczym i supermarkecie. Jednak warto zaglądnąć do miejsc specjalistycznych, zajmujących się sprzedażą jedynie przypraw. Mamy wtedy możliwość dostać produkty najwyższej jakości. Dodatkowo takie sklepy – https://planteon.pl– oferują nam przyprawy, których w zwykłym sklepie nie dostaniemy.

Zdrowe przyprawy

Udowodniono wiele cennych właściwości zdrowotnych przypraw stosowanych w kuchni. Wystarczy wymienić, chociażby kurkumę — pozwalającą obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Dodatkowo wiele przypraw w naturalny sposób pobudza procesy trawienne. Należą do nich m.in. rozmaryn, oregano, tymianek. Te niezwykle aromatyczne przyprawy kuchni włoskiej, pobudzają wydzielanie soków trawiennych, dzięki temu nawet tłuste i ciężkie pokarmy są znacznie łatwiej trawione.
Innym przykładem zdrowych przypraw, jest papryczka chilli. Działa przeciwbakteryjnie i zwiększa tempo metabolizmu, dzięki czemu wspomaga odchudzanie. Osoby dbające o linię powinny koniecznie dodawać ten składnik do swoich codziennych posiłków.

Warto doprawiać jedzenie, używając do tego zdrowych przyprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *