Przedwczesny wytrysk – skuteczne metody leczenia

Przedwczesny wytrysk – skuteczne metody leczenia

Przedwczesny wytrysk to dolegliwość, która może dotyczyć co trzeciego aktywnego seksualnie Polaka i mieć podłoże neurobiologiczne, somatyczne lub psychogenne. Zazwyczaj trudno zidentyfikować jedną przyczynę problemu, a w związku z tym przyjmuje się, że przedwczesny wytrysk jest skutkiem zespołu wymienionych powyżej czynników.

Przedwczesny wytrysk – leczenie

Z uwagi na różnorodność i złożoność przyczyn powodujących przedwczesny wytrysk wybór odpowiedniego sposobu leczenia powinien być poprzedzony pogłębioną diagnostyką, w tym wywiadem medycznym oraz konsultacją z seksuologiem lub urologiem.

Leczenie farmakologiczne

Bravera ControlLeczenie farmakologiczne może obejmować przyjmowanie antydepresantów, w tym leków przeciwdepresyjnych z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 lub też stosowanie produktów, które w swoim składzie zawierają lidokainę, w tym na przykład preparatu Bravera Control. Takie produkty aplikowane są przed rozpoczęciem stosunku płciowego i wykazują działanie znieczulające. Dzięki Brawera Control dochodzi do zmniejszenia wrażliwości prącia na bodźce dotykowe oraz ograniczenia skali problemu. W internetowych aptekach da się kupić Brawera Control ponieważ nie wymaga on recepty https://www.aptekagalen.pl/bravera-control-96mg-g-aerozol-na-skore-8ml.

Terapia poznawczo-behawioralna

Tego typu leczenie stosowane jest w przypadku zaburzeń o podłożu związanym z występowaniem zaburzeń lękowych czy traumatycznych doświadczeń seksualnych z przeszłości.

Terapia dla par

Psychoterapia dla par polecana jest w przypadku dolegliwości, które mają związek z zaburzonymi relacjami partnerskimi.

Ćwiczenia

Wśród naturalnych metod, które podejmowane są w ramach leczenia zaburzeń związanych z przedwczesnym wytryskiem wymienia się metodę APE, która obejmuje masaże, sterowanie wyobraźnią oraz ćwiczenia wykonywane samodzielnie oraz wraz z partnerką. Ponadto, stosuje się ucisk punktu pomiędzy jądrami a odbytem, który powoduje zmniejszenie podniecenia czy regularne ćwiczenia mięśni Kegla.