Promienna i zdrowa skóra

Promienna i zdrowa skóra

Promienna i zdrowa skóra to marzenie wielu kobiet. Jak dbać o naszą cerę, żeby zawsze świetnie się prezentowała? Oto kilka sprawdzonych porad, które przydadzą się każdej pani.

Odpowiednio dopasowana pielęgnacja to podstawa!

Wiele kobiet skupia się na makijażu, zapominając że to nie od niego, a od odpowiednio dobranej pielęgnacji zależy kondycja naszej skóry. Kupując kremy czy tonki kierują się reklamami czy poleceniami bliskich osób. Nie zwracają uwagi na potrzeby własnej skóry. Należy pamiętać, że kosmetyk, który idealnie odpowiada naszej mamie, siostrze czy przyjaciółce nie zawsze musi się sprawdzić w naszym przypadku. Nie warto też kupować pod wpływem nagłego impulsu. Jeśli istnieje taka możliwość, poprośmy w drogerii o próbki nowego serum czy płynu micelarnego. Bez zbędnych kosztów przekonamy się czy taka nowość jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę czy może kolejnym kosmetycznym bublem…

Idealny gadżet dla każdej kobiety

Warto zainwestować także w roller do masażu twarzy. Z tego niepozornego urządzenia mogą korzystać kobiety w każdym wieku, bez względu na typ cery. Nawet panie, które borykają się z różnego rodzaju alergiami. Kamienne rollery do twarzy są dla nich całkowicie bezpieczne.

Samodzielne wykonanie masażu za pomocą rollera jest nie jest skomplikowane i zajmuje zaledwie kilka minut. Zaczynamy od środka twarzy kierując się ku krawędziom twarzy. Aby nasz domowy zabieg pielęgnacyjny był jeszcze bardziej skuteczny warto w jego czasie użyć kosmetyków. Może to być krem nawilżający, serum czy maseczka w płachcie. Wybór zależy od naszych indywidualnych upodobań i potrzeb.