Pielęgnacja włosów — ułatwienie w wyborze właściwych produktów dzięki marce Goldwell

Pielęgnacja włosów — ułatwienie w wyborze właściwych produktów dzięki marce Goldwell

Jednym z głównych zadań w codziennej pracy, przed jakimi staje prowadzący salon fryzjerski, to konieczność zdecydowania, jakie kosmetyki będą najbardziej odpowiednie w celu zapewnienia najwyższej jakości efektu. Podobny dylemat może mieć każda osoba, która samodzielnie dokonuje zabiegów pielęgnacyjnych w zaciszu własnego domu. Jednymi z najbardziej popularnych produktów są kosmetyki do włosów Goldwell. Warto zwrócić uwagę na to, jakie preparaty dostępne są w ofercie tego producenta.

Kosmetyki do koloryzacji włosów

Zmiana koloru włosów należy do najpopularniejszych zabiegów, jakie są wykonywane w studiach fryzur. W zależności od zaplanowanego efektu fryzjer ma do wyboru kilka rodzajów środków koloryzujących. W celu osiągnięcia całkowicie odmiennej od dotychczasowej barwy włosów naturalnym wyborem będą permanentne farby do włosów, które umożliwiają trwałą i mocną (np. z jasnych na bardzo ciemne) zmianę kolorytu. Do tego typu zadań szczególnie dedykowane są kosmetyki serii Goldwell Elumen, Nectaya oraz Topchic. Bardziej uniwersalnymi produktami, które powinien wybrać stylista lub bezpośrednio klient, chcąc uzyskać subtelną zmianę odcieni, są te z gamy Colorance. Klient oczekuje efektownego rozjaśnienia swoich włosów? Producent przygotował serię produktów przeznaczonych do tego zadania, zapewniając długotrwały efekt i wspierając zdrowe i piękne włosy. Seria preparatów, o której mowa to „LIGHTDIMENSIONS”.

Jak dbać o włosy po koloryzacji i nie tylko

Zabieg pielęgnacyjny włosów taki jak trwała zmiana koloru, modelowanie, układanie przy wykorzystaniu preparatów do utrwalania fryzur, a w szczególności rozjaśnianie włosów może narazić je na uszkodzenia lub osłabienie struktury, a także stopniowe słabnięcie koloru już po farbowaniu. Chcąc osiągnąć silne i zdrowe włosy bez rezygnacji ze sprawdzonych stylizacji, fryzjer lub klient powinien zdecydować się na kuracje kosmetykami do włosów Goldwell Kerasilk. Podtrzymanie trwałego efektu farbowania to proces, w którym szczególnie przydatne będą preparaty z gamy „DUALSENSES” Color Revive.