Olejki eteryczne – właściwości

Olejki eteryczne – właściwości

olejki eteryczne sklepOlejki eteryczne znane są człowiekowi od wielu lat i wykorzystywane są w różnych dziedzinach życia. Jakie są jednak najpopularniejsze właściwości i zastosowanie olejków eterycznych? Czy naturalne olejki eteryczne mają lepsze właściwości od olejków sztucznie uzyskiwanych?

Właściwości olejków eterycznych

Wbrew pozorom nie można jednoznacznie i precyzyjnie określić właściwości olejków eterycznych, gdyż aromaterapia jest dość rozbudowaną dziedziną wiedzy – każdy olejek eteryczny odpowiada za różne skutki i oferuje nam inne właściwości. Wystarczy wskazać, że możemy mieć tutaj do czynienia nie tylko z właściwościami pobudzającymi czy relaksującymi, ale również z afrodyzjakami oddziałującymi na zmysł pożądania.

Olejki eteryczne sklep

Wchodząc na stronę internetową jakiegokolwiek sklepu z olejkami eterycznymi, oprócz oferty powinniśmy uzyskać dostęp do szczegółowych opisów poszczególnych olejków. Tylko w ten sposób możemy podjąć odpowiednią decyzję w zależności od planowanych efektów. Jeżeli jednak zależy nam na pobudzeniu i odświeżeniu, to warto postawić na olejek bazyliowy. Jeżeli naszym celem jest stworzenie spokojnej i relaksacyjnej atmosfery, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup olejku na bazie drzewa różanego.

Podsumowując, każdy olejek eteryczny ma własne właściwości i tylko na konkretnych przykładach można mówić o ich właściwościach. Jedno jest jednak pewne – naturalne olejki eteryczne są znacznie zdrowsze.