Nowe trendy dotyczące kolczyków

Nowe trendy dotyczące kolczyków

Przez lata przyjęło się, że przekłuwanie uszu polegało jedynie na prostym zabiegu przekłucia płatka ucha. Od jakiegoś czasu kobiety (chociaż również mężczyźni) pozwalają sobie na nieco więcej fantazji. Powstała nawet cała branża zajmująca się przekłuwaniem uszu – ale nie tylko. Popularnie określa się te czynności słowem „piercing”.

Przekłuwanie uszu Warszawa to prosty i nieskomplikowany proces. Wiele osób wykonuje go nawet w domu. Jest to zabieg mało inwazyjny, więc zachowanie odpowiedniej higieny w zasadzie gwarantuje jego bezpieczeństwo. Powinniśmy się jednak zdecydować na przekłuwanie uszu w gabinecie medycyny estetycznej, jeśli planujemy kolczyk w miejscu innym, niż płatek ucha. Gdzie możemy go umieścić?

Od jakiegoś czasu panuje moda na umieszczanie kolczyków w chrząstce ucha, czyli w jego górnej części. Zazwyczaj umieszcza się tam kilka kolczyków, nawet trzy lub cztery. Czynność przekłucia chrząstki to już dość poważny zabieg, dużo trudniejszy, niż ten dotyczący płatka ucha. Może być też dość mocno bolesny, stąd warto wykonać go w profesjonalnym zakładzie.

Bardziej odważne klientki decydują się na popularny ostatnio kolczyk w skrawku ucha. Z ich relacji wynika, że jest to jednak zabieg bardzo bolesny, stąd niektóre zakłady zaczęły oferować przeprowadzanie go w znieczuleniu miejscowym. Należy zachować ostrożność, ponieważ jest to już czynność stosunkowo mocno inwazyjna i może prowadzić do nieprzyjemnych powikłań. 

Niestety wiele osób – szczególnie wśród młodzieży – decyduje się na zabiegi piercingu przeprowadzane sposobami domowymi. W wielu przypadkach jest to po prostu niebezpieczne i grozi problemami ze zdrowiem. Wszelkie nietypowe operacje przekłuwania uszu powinny odbywać się w gabinecie medycyny estetycznej.