Niezwykle popularna Amnesia Haze

Niezwykle popularna Amnesia Haze

Jedną z najbardziej cenionych odmian marihuany jest z pewnością Amnesia Haze. To hybryda z genami sativa, które mimo nazwy nie powodują utraty pamięci. W tym wypadku roślina powstała poprzez połączenie Thai, Afghani i Hawaiian. Pamiętajmy o tym, że w naszym kraju uprawa marihuany nie jest dozwolona. W krajach, gdzie jest to możliwe, popularnością cieszy się Amnesia Haze. Nie ma czegośc takiego, jak uprawa do celów kolekcjonerskich. Nie zakupimy topów marihuany w sklepie. Czym wyróżnia się AH? Co warto wiedzieć o tej odmianie? Jakie wykazuje działanie? Jak wygląda szczep Amnesia Haze?

Amnesia Haze

amnesia haze

Co ciekawe, AH dostępna na komercyjnym rynku pochodzi przede wszystkim z dwóch źródeł – Soma Seeds i First Medical Seeds. To firmy z Amsterdamu, które oferują wysoką jakość nasion konopi. Amnesia Haze w 2004 roku zdobyła pierwsze miejsce na Cannabis Cup. Zawartość THC w tym wypadku wynosi 20-25%. Czym cechuje się szczep? Growerzy doceniają gęste kwiaty, które wykazują syntezę struktur sativa i indica. Topy są dosyć stożkowe, a kwiaty mają cytrusowy zapach. Dym jest niezwykle gładki, mimo wielu doznań smakowych. Smak z kolei jest pikantny i ma cytrusowy aromat. Warto wiedzieć, że zapach dymu unosi się długi czas w powietrzu. 

Działanie AH

Podczas palenia, haj pojawia się bardzo szybko. Wywołuje on burzę myśli i ostrą świadomość otoczenia. To prowadzi palacza do uczucia euforii. Użytkownicy mogą liczyć na energię do wykonywanie zadań i poprawę nastroju. Haj jest głównie odczuwalny na głowie, ale znaczenie ma także relaks i przyjemne myślenie. Połączenie efektów fizycznych i psychicznych sprawia, że po tę odmianę sięga wiele osób. Amnesia Haze pomaga osobom z zaburzeniami koncentracji. Jak widać, takie rozwiązanie ma szerokie grono zwolenników. 

Zawsze są rośliny feminizowane, a nasiona żeńskie. Trudno jest mówić o nasionach, nie wspominając o uprawie. Growerzy mają do wyboru uprawę indoor i outdoor, przy czym wiele zależy od danego regionu i oczekiwań użytkownika. Amnesia Haze jest ceniona na rynku.