Niezwykła herbata Rooibos

Niezwykła herbata Rooibos

Niewiele jest napojów, które wykazują tak wszechstronne prozdrowotne właściwości, jak napar z liści pewnego afrykańskiego krzewu. Herbata Rooibos, bo to o niej mowa, znana jest na Czarnym Lądzie już od setek lat jako ziołowe uniwersalne lekarstwo na wiele dolegliwości. Pomimo tego, że do Europy trafiła zaledwie sto lat temu, na dobre zadomowiła się w dietach ludzi dbających o zdrowy styl życia.

Parzenie rooibos

Napar przyrządza się podobnie, jak zwykłą herbatę. Czubatą łyżeczkę herbaty należy zalać bardzo gorącą wodą i pozostawić pod przykryciem przez cztery minuty. Herbatę rooibos ceni się za delikatny aromat, słodkawy posmak i piękną, bursztynową barwę.

Działanie

Napar ma wiele właściwości, które zbawiennie wpływają na pracę organizmu. Przede wszystkim – jest cennym źródłem antyoksydantów, które są odpowiedzialne za wzrost odporności, mają do tego działanie antywirusowe i antynowotworowe. Szklanka wypitego naparu dziennie może być traktowana zatem profilaktycznie.

Jako, że herbata ta nie zawiera kofeiny, bezpiecznie mogą ją pić dzieci i kobiety w ciąży. Polecana jest także osobom zmagającym się z bezsennością – jej wypicie poprawia nastrój, łagodzi nerwy i ułatwia wieczorne zasypianie.