Naturalny środek na potencję

Naturalny środek na potencję

Ptychopetalum orchides, czyli Muira Puama to roślina należąca do rodziny przemierżlowatych. Znana jest również jako „drzewo wigoru” oraz „drzewo potencji”. Jej zastosowanie medyczne zostało odkryte przez indiańskie plemiona mieszkające w deszczowych lasach Amazonii.muira pauma

Indianie przez wieki używali tej rośliny do leczenia różnych dysfunkcji seksualnych oraz potęgowania doznań erotycznych. Jej prozdrowotne działanie bierze się przede wszystkim z właściwości kory oraz korzeni. Są one bogate w składniki takie jak kumaryna, sterole, olejki eteryczne, alkaloidy oraz długołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Dzięki nim Muira Puama wpływa pozytywnie na leczenie reumatyzmu, zaburzeń stresowych, a także pobudza oraz pokrzepia organizm.

Najczęściej środki na bazie Ptychopetalum orchides wykorzystywane są w celu poprawy życia seksualnego, zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. U płci pięknej wpływa on na zwiększenie jakości orgazmu, natomiast u mężczyzn wspomaga potencję. Jako stymulujący produkcję testosteronu często jest stosowany przez zawodowych kulturystów, ciężarowców, bokserów oraz innych adeptów sztuk walki. Ponadto kora Muira Puama (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-na-koncentracje/muira-puama-kora-cieta) wpływa uspokajająco na stan systemu nerwowego, dzięki czemu jest skutecznym środkiem walki ze stanami depresyjnymi.

W sklepach najczęściej spotyka się ekstrakt z rośliny w formie kapsułek, aczkolwiek można również dostać zmieloną wersję do samodzielnego przygotowania naparu.