Naturalny i skuteczny krem na rozstępy

Naturalny i skuteczny krem na rozstępy

Ludzka skóra charakteryzuje się elastycznością i zdolnością do rozciągania. Niestety w sytuacji, gdy proces rozciągania skóry przebiega zbyt szybko, dochodzi do jej uszkodzenia. Skutkiem tych uszkodzeń są nieestetyczne blizny, nazywane fachowo rozstępami. W celu ich usunięcia niezbędne jest stosowanie specjalistycznych preparatów.

Przyczyny powstawania rozstępów

Najczęstszą przyczyną powstawania rozstępów jest nagłe zwiększenie masy ciała i związane z nim nadmierne rozciągnięcie skóry. Może być ono efektem tycia, ciąży lub dojrzewania. Na pojawianie się blizn mogą wpływać także inne czynniki. Do najważniejszych zaliczyć należy:

  • uwarunkowanie genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne,
  • przyjmowanie niektórych leków.

Zdaniem lekarzy najlepiej zapobiegać powstawaniu blizn poprzez regularne wcieranie w ciało balsamu na rozstępy. W poszukiwaniu wysokiej jakości produktów warto odwiedzić aptekę stacjonarną bądź internetową. Wysokiej jakości balsam na rozstępy powinien zawierać wyłącznie naturalne składniki, które są neutralne dla zdrowia. 

Jak radzić sobie z rozstępami

W sprzedaży dostępne są również kremy na rozstępy o działaniu regenerującym, nawilżającym, ujędrniającym oraz wzmacniającym skórę. Zastosowanie aktywnych składników pobudza organizm do zwiększonej produkcji kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Krem na rozstępy wyraźnie redukuje istniejące blizny i zapobiega powstawaniu nowych. Osoby, które pragną pozbyć się tej nieestetycznej przypadłości, mogą także sięgnąć po maść na rozstępy. Skuteczne maści na rozstępy zawierają w swym składzie m.in. pantenol, kofeinę oraz ekstrakty z żeń-szenia i bluszczu.