Naturalne toniki do twarzy to podstawa pielęgnacji

Naturalne toniki do twarzy to podstawa pielęgnacji

Tonik to płyn, którego bazą jest woda, a składnikami uzupełniającymi i zarazem czynnymi, są olejki roślinne, ekstrakty czy witaminy. Naturalne toniki do twarzy (zobacz: Organeo.pl) można kupić nie tylko w drogeriach, ale też z łatwością zrobić samodzielnie.

naturalny tonik do pielęgnacji twarzy

Działanie toniku

Podstawową funkcją toniku, jak sama nazwa wskazuje, jest tonizacja, czyli przywrócenie skórze odpowiedniego pH, które zostaje zaburzone w wyniku działania kosmetyków myjących. Zachowanie kwaśnego odczynu skóry pozwala na utrzymanie dobrego stanu cery. Działanie naturalnych toników do twarzy jest na tym polu nie do przecenienia. Tonik pozwala też oczyścić i odświeżyć skórę, dlatego jest odpowiednim kosmetykiem do stosowania rano, przed nałożeniem kremu i makijażu.

Tonik dobrany do cery

Każdy rodzaj cery ma specyficzne potrzeby, dlatego ważne jest, żeby dobrać odpowiedni kosmetyk tonizujący. Dla cery suchej poleca się toniki nawilżające zawierające glicerynę, alantoinę, pantenol, lawendę. Cera wrażliwa polubi kosmetyki z aloesem, wodą różaną, rumiankiem. Skóra tłusta potrzebuje oczyszczenia, które zapewnią np. ogórek, babka lancetowata, biała wierzba. Do cery dojrzałej poleca się toniki ze składnikami o działaniu złuszczającym i nawilżającym, np. z kwasami owocowymi.