Naturalne kosmetyki – mydło

Naturalne kosmetyki – mydło

mydło aleppoPomimo tego, że na półkach z kosmetykami znajdziemy całą masę produktów dedykowanych konkretnym kawałkom naszej skóry, które to mają jednocześnie oczyszczać jej powierzchnię, odświeżać ją i zabezpieczać na przyszłość, to znacznie lepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się w kierunku półki z naturalnymi kosmetykami, gdzie znajdziemy mydło z Aleppo. Co warto o nim wiedzieć? Jakie są jego właściwości i z czego się je wytwarza?

Najstarszy kosmetyk?

Mydło aleppo to jeden z najstarszych kosmetyków znanych w Europie, który swoją popularność w Polsce zdobył dopiero pod koniec XX wieku. Jego produkcja obejmuje od lat identyczną recepturę, na którą składa się połączenie oleju laurowego, oliwy z oliwek oraz substancji spieniającej. Czym ona jest? Obecnie jest to wodorotlenek sodu, który jest zarazem w pełni bezpieczny dla naszej skóry.

Mydła aleppo – właściwości

Jakie są jednak właściwości takiego mydła? Ma ono niezwykle silne właściwości antyspetyczne, a tym samym polecane jest nie tylko do mycia twarzy, ale również wszelkich innych kawałków skóry, które podatne są na silne podrażnienia (np. okolice bikini). Mydło aleppo polecane jest nie tylko na forach internetowych, ale również przez lekarzy dermatologów jako skuteczna metoda walki z przetłuszczającą lub przesuszająca się skórą, jak i z występującym trądzikiem i podrażnieniem. Jest to produkt uniwersalny, który powinien znaleźć się w kosmetyce każdej kobiety.