Najważniejsze informacje na temat zielonej herbaty matcha

Najważniejsze informacje na temat zielonej herbaty matcha

Większość ludzi regularnie pije herbatę, jednak nie sporo z nich nie zastanawia się nad tym jakie korzyści mogą płynąć z regularnego sięgania po ten napój. Jak wiadomo herbata ma wiele rodzajów, jednym z nich jest matcha, czyli zielona herbata w postaci proszku. Dlaczego warto po nią sięgać?

Działanie pobudzające

Nie każdy wie, że zielona herbata matcha może z powodzeniem zastępować poranną filiżankę kawy. To możliwe, ponieważ matcha zawiera dużą ilość kofeiny, zatem podobnie jak kawa, działa silnie pobudzająco. Warto nadmienić, że wypicie matchy pobudza na dłużej, ponieważ energia jest uwalniana stopniowo, dzięki czemu nie trzeba się obawiać nagłego obniżenia formy.

Ochrona przed chorobami

Kolejną zaletą zielonej herbaty matcha jest fakt, że zawiera wiele antyoksydantów. To substancje, które mogą wspomóc ochronę przed rozwojem nowotworów, a także zapobiec problemom z nadciśnieniem czy chorobami serca.

Parzenie herbaty

Matcha jest herbatą wymagającą specjalnego parzenia. Potrzebne są: niewielka czarka, bambusowa łyżeczka oraz miotełka, którą ubija się herbatę. Do naczynia należy wsypać herbatę, następnie zalać ją wodą o temperaturze 75-80 stopni C, ostatnim krokiem jest ubijanie jej miotełką aż do momentu uzyskania pianki.