Maska FFP3 – czym się cechuje?

Maska FFP3 – czym się cechuje?

Maseczki FFP3 są na szeroką skalę stosowane w wielu miejscach. Mają one za zadanie zatrzymywać aerozole i pyły zawieszone w powietrzu. Doskonale radzą sobie z wszelkimi zarazkami i wirusami, dlatego są spotykane w szpitalach. Na rynku znajdziemy modele jednorazowe i wielorazowe. W każdym wypadku powinniśmy dbać o regularną wymianę filtra i czyszczenie maski. Modele jednorazowe mogą być noszone maksymalnie do 8 godzin. Czym cechuje się maska FFP3? Dlaczego jest tak popularna? O czym warto wiedzieć? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi?

Maska FFP3

Półmaska filtrująca FFP3 jest jedną z najskuteczniejszych masek. Zabezpiecza ona drogi oddechowe przez zatruciem, czy zakażeniem. Na uznanie zasługuje zachowanie szczelności i wyjątkowej jakości. Niekiedy na masce znajduje się symbol D. Oznacza to, że maska pozytywnie przeszła badania na zatkanie dolomitowym pyłem. Można ją zatem stosować w zapylonych miejscach. Norma europejska PN-EN 149 wskazuje, że istnieje kilka klas ochrony – FFP1, FFP2 i FFP3. Półmaska do ochrony górnych dróg oddechowych ma za zadanie zakrywać nos i usta. Maska FFP3 bazuje na najwyższej szczelności. Dzięki temu możemy liczyć na wysoką ochronę. Maska zatrzymuje aż 99% zanieczyszczeń z powietrza, co warto docenić. Podczas wyboru postawmy na znaną markę i doskonałą jakość. Solidne maski są niezawodne w wielu miejscach. Korzystają z nich profesjonaliści i odbiorcy prywatni.

założona maska ffp3

Gdzie kupimy maski ochronne?

Maseczki FFP3 bez problemu zakupimy w internetowym sklepie. Bogata oferta pozwala dobrać taki rodzaj maski, jaki spełni nasze oczekiwania. Niezawodna maska FFP3 występuje jako produkt jednorazowy lub wielokrotnego użytku. W razie wątpliwości skorzystamy z pomocy sprzedawcy podczas doboru idealnej maski ochronnej o wysokiej jakości.