Maseczki przeciwpyłowe

Maseczki przeciwpyłowe

Powietrze w okresie zimowym znacząco obniża swoją jakość. Dzieje się tak szczególnie w dużych, miejskich aglomeracjach. Podczas gdy w europejskich i światowych aglomeracjach maski przeciwpyłowe były standardem jeszcze przed pandemią w Polsce zaczęły dopiero się pojawiać.

Maska przeciwpyłowa – przed czym chroni?

W kontekście epidemii, maski przeciwpyłowe nie mają za zadanie chronić przed wirusami czy innymi drobnoustrojami dróg oddechowych. Głównym ich zadaniem jest odfiltrowanie z powietrza cząstek stałych, które są daleko większe od wirusów. Dlatego najlepiej sprawdzają się jako sprzymierzeńcy oddychania w dni, gdy panuje smog, są mgły, a powietrze jest zanieczyszczone. Oczywiście w pewnym stopniu chronią użytkownika przed infekcjami, ale to jedynie działanie poboczne.

Wygoda, estetyka czy funkcjonalność?

Wraz z wzrostem popularności maski przeciwpyłowe zaczęto produkować w różnych wzorach i z różnymi filtrami. Kupując maskę najlepiej jednak zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, a nie jedynie wygląd. Maski o czułym filtrze znacznie lepiej się sprawdzą niż najbardziej estetyczna ochrona twarzy, która tego filtra nie posiada. Idealnym jest połączenie wysokiej funkcjonalności z estetyką wykonania i wygodą noszenia.

Maski przeciwpyłowe – do kupienia na Dragonmask.pl