Leki przeciwgorączkowe – jakie wybrać?

Leki przeciwgorączkowe – jakie wybrać?

Leki na gorączkę mogą nie tylko pomóc nam w funkcjonowaniu, kiedy borykamy się z infekcją. Możemy mieć pewność, że o wiele szybciej zwalczymy chorobę, kiedy będziemy je zażywać. Musimy jednak mieć świadomość, że leki przeciwgorączkowe występują w wielu formach do wyboru, a także zawierają zupełnie inne składniki. Jest to bardzo ważne, aby wybrać dla siebie taki preparat, który będzie skuteczny, a także, który przede wszystkim zadziała szybko.

Co na zbicie gorączki, aby jak najszybciej sobie z nią poradzić?

Kiedy borykamy się z gorączką, to czujemy się źle i mocno zaburzone zostaje nasze codzienne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych czynności. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna gorączki, powinniśmy zbijać ją, kiedy czujemy się źle, lub temperatura jest zbyt wysoka. W ofercie aptekagalen.pl mamy do wyboru wiele leków, które będą odpowiednie na zbicie gorączki. Możemy wybrać środek:

  • z paracetamolem, który działa również przeciwbólowo,
  • z ibuprofenem, który działa przeciwzapalnie. 
lek przeciwgorączkowy pyralgina

Kiedy należy zbijać gorączkę?

Lek na zbicie gorączki powinien zostać podany wtedy, kiedy temperatura jest wyższa niż 38 stopni. Jednak w niektórych przypadkach leki przeciwgorączkowe powinny być stosowane wcześniej, kiedy pacjent wyjątkowo źle się czuje i nie może normalnie funkcjonować. Przed podaniem leku powinniśmy także dokładnie przeczytać ulotkę, na której będziemy mieć wyszczególnione, jak stosować poszczególny preparat, a także wypijać więcej płynów niż zazwyczaj. Dzięki temu o wiele szybciej powrócimy do zdrowia.