Leki na zapalenie ucha – które sprawdzą się najlepiej?

Leki na zapalenie ucha – które sprawdzą się najlepiej?

Ból ucha, podobnie jak ból zęba, należy do dolegliwości, których nie należy bagatelizować. Odczuwanie dyskomfortu w okolicach uszu, może prowadzić bowiem do poważniejszych schorzeń, w tym pojawienia się stanu zapalnego. Dlatego po zaobserwowaniu pierwszych objawów, należy natychmiastowo rozpocząć działanie. W tym artykule zaprezentowane zostaną skuteczne leki na ból uszu oraz kilka domowych sposobów, pomagających poradzić sobie z tym nieprzyjemnym uczuciem.

Co na ból ucha? – krople

Najpopularniejszym specyfikiem, po który sięga większość osób, chcących złagodzić nieprzyjemne objawy, są krople do uszu. Lekarze potwierdzają, że jest to najskuteczniejszych zabieg, ponieważ środek aktywny trafią bezpośrednio do wnętrza ucha. Warto również wspomnieć, iż dodatkową zaletą kropli do uszu jest pomoc w zachowaniu odpowiedniej higieny narządu słuchu, co również przekłada się na odczuwalny komfort. Ciekawym rozwiązaniem są również naturalne krople do uszu na bazie wyciągów z ziół. 

 krople do uszu

Co na ból uszu? – domowe sposoby

Jeśli leki na zapalenie uszu nie będą przynosić oczekiwanych rezultatów, warto wypróbować domowe sposoby. Eksperci podpowiadają, że w razie utrzymującego się bólu warto:

  • zaaplikować kilka kropel wcześniej przygotowanej mieszanki imbiru z oliwą z oliwek
  • wykonać okłady z plastrów cebuli
  • wykonać ciepłe okłady, które pomogą nie tylko chwilowo złagodzić obawy, ale również usmierzyc intensywny ból
  • przygotować okłady z czosnku, znanego ze swoich bakteriobójczych właściwości, pomagajacych w zminimalizowaniu ogniska zapalnego