Kosmetyki naturalne – 5 najskuteczniejszych składników

Kosmetyki naturalne – 5 najskuteczniejszych składników

Ostatnimi czasy coraz bardziej pamięta się o tym, by żyć w zgodzie z naturą, zarówno jeśli chodzi o dietę, jak i kosmetyki. Popularna teza mówi o tym, aby unikać aplikowania na skórę tego, czego nie można zjeść.

Kosmetyki naturalne – czego warto używać?
Wszystkie kosmetyki zawierające naturalne ekstrakty stymulują skórę do prawidłowego funkcjonowania. Wynika to przede wszystkim z podobieństwa struktur tkanek roślinnych oraz tych występujących w ludzkim organizmie. W przypadku kosmetyków naturalnych – doskonale współgra z nimi skóra. Warto więc używać kosmetyków stworzonych z:

  1. oleju kokosowego,
  2. jagód acai,
  3. orzechów makadamia,
  4. jagód goji,
  5. masła kakaowego.

Zawarte w nich ekstrakty roślinne: wzmacniają strukturę skóry, opóźniają powstawanie zmarszczek, nawilżają i wyraźnie odmładzają skórę.

Siła przyrody
Marki kosmetyczne poszukują obecnie skutecznych i naturalnych receptur, dlatego sięgają często po rośliny, które są znane ze swych właściwości adaptacyjnych. Są to najczęściej te rośliny, które przystosowały się do życia w warunkach uniemożliwiających odpowiednią podaż wody: suszy, chłodu, w wysokich górach, a nawet na terenach silnie zasolonych. Wyciągi z korzeni takich roślin są w stanie nawilżać o wiele skutecznej niż kompozycje składników laboratoryjnych. Przykładem może stać się tutaj szałwia muszkatołowa. Jest ona w stanie przetrwać bez wody kilka tygodni, a kiedy pojawia się w maśle do ciała – nadaje wtedy skórze miękkość i elastyczność.