Kosmetyczne zestawy DIY- czyli zrób to sam

Kosmetyczne zestawy DIY- czyli zrób to sam

Dzisiejsze pokolenie 30-latków przez całe swoje życie ma dostęp do wszystkich produktów. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i budżet. Jednak coraz częściej staramy się sami wykonać niezbędne nam produkty. W internecie powstaje coraz więcej blogów i filmików pokazujących jak samemu zmontować szafkę, naprawić samochód czy wykonać produkty do czyszczenia lub pielęgnacji. Jednym z głównych nurtów DIY jest wykonywanie samodzielnie kosmetyki.

Plusy kosmetycznych zestawów DIY

Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami i nie chcemy korzystać z kosmetyków pełnych silikonów, SLS czy barwników. Tworząc własne kosmetyki mamy pewność, że wykonany przez nas produkt posiada jedynie naturalne produkty, które nam nie zaszkodzą. Jeśli nie wiemy jak rozpocząć przygodę z produkcją własnoręcznie przygotowanych kosmetyków, to możemy kupić kosmetyczny zestaw DIY. Zależnie od potrzeby możemy kupić zestaw do przygotowania kremu, balsamu, peelingu. Nie trzeba się martwić, że nie poradzimy sobie z przygotowaniem własnego kosmetyku. Zestawy zazwyczaj posiadają dokładną instrukcję, dzięki której bez problemu przygotujemy produkt. Dużym plusem takich zestawów, jest dokładnie odmierzona ilość poszczególnych składników, dzięki czemu nie ma szans, żebyśmy się pomylili. Dodatkowo jest to duża oszczędność pieniędzy, ponieważ nie musimy każdego oleju, masła czy hydrolatu kupować w normalnej gramaturze. Ważne jest to zwłaszcza przy olejach nierafinowanych, które mają krótki termin ważności.

Gdzie kupić kosmetyczny zestaw DIY

Kosmetyczne zestawy DIY najlepiej kupić w internetowych sklepach z surowcami kosmetycznymi. Mamy wtedy pewność, że składniki zestawu są świeże i dobrze dobrane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *