Kiedy warto skorzystać z „kwasów”, czyli z peelingów chemicznych w gabinecie?

Kiedy warto skorzystać z „kwasów”, czyli z peelingów chemicznych w gabinecie?

W drogeriach można znaleźć różne rodzaje peelingów kwasowych przeznaczonych do użytku domowego. Pozwalają one na oczyszczenie skóry i zlikwidowanie jej niedoskonałości. Nie są jednak tak silne, jak zabiegi dostępne w gabinetach medycyny estetycznej. Takie procedury dostępne są także w Warszawie. Kiedy warto z nich skorzystać?

Peelingi kwasowe – co to jest?

Peelingi określane jako „kwasy” lub też jako chemiczne wykorzystują specjalne preparaty kwasowe, których celem jest dogłębne oczyszczanie i złuszczanie naskórka. Zatem w przeciwieństwie do peelingów mechanicznych, na przykład mikrodermabrazji, nie wykorzystują one drobinek ściernych.

Do zabiegów stosuje się różne rodzaje kwasów, na przykład kwas glikolowy, mlekowy, pirogronowy, trójchlorooctowy (TCA) czy azelainowy, z których każdy ma inne działanie. Specjalista może wtedy dopasować typ kwasu do cery klienta i jego oczekiwań.

Wskazania do zabiegu:

– cera ziemista, zszarzała

– oznaki starzenia – wiotkość skóry, zmarszczki

– łojotok – nadmierne wydzielanie sebum

– trądzik i blizny potrądzikowe

– rozszerzone pory

– przebarwienia na skórze

– nierównomierny koloryt skóry

– nierówna faktura skóry

– profilaktyka przeciwstarzeniowa – anti-aging

Gdzie można wykonać zabieg?

Aktualnie peelingi chemiczne w Warszawie to zabieg dostępny niemalże w każdym gabinecie medycyny estetycznej.

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się skorzystanie z serii zabiegów. Gabinety oferują wtedy dodatkowe zniżki. Najczęściej za jeden peeling chemiczny w Warszawie należy zapłacić cenę od 150 do 400 złotych.