Jakie zioła na kaszel są godne polecenia?

Jakie zioła na kaszel są godne polecenia?

Kaszel to bardzo przykra i męcząca dolegliwość. Na szczęście, można pokonać ją w naturalny sposób, dzięki ziołom. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, które z nich są najskuteczniejsze. Wśród ziół godnych polecenia na pewno należy wymienić prawoślaz oraz kwiat lipy. Kluczem do sukcesu jest jednak systematyczne popijanie naparów z tych dobroczynnych ziół. 

W jaki sposób prawoślaz może pomóc na kaszel?

Prawoślaz to jedno z ziół, na które na pewno trzeba zwrócić swoją uwagę. Posiada liczne właściwości kojące. Dzięki temu łagodzi przykre uczucie drapania w gardle. Pomaga zwalczyć również suchość. Dzięki systematycznemu popijaniu naparu z ziela prawoślazu możliwa jest skuteczna walka z kaszlem, zarówno z tym mokrym, jak i z suchym. Doskonałym pomysłem mogą być nie tylko zioła na kaszel, ale także tabletki bazujące na prawoślazie. 

Jakie właściwości posiada kwiat lipy?

Kwiat lipy to kolejny przykład idealnego zioła na kaszel (znajdziesz tutaj). Charakteryzuje się on działaniem:

  • przeciwzapalnym
  • ułatwiającym wykrztuszanie 
  • łagodzącym podrażnienia

Lipa posiada wyjątkowy smak i zapach, dzięki czemu większość osób nie ma problemu z jej regularnym piciem. Ziele to wspomaga proces oczyszczania dróg oddechowych, bo ułatwia odkrztuszanie wydzieliny. Napar z tego dobroczynnego ziela pomaga również w łagodzeniu objawów kaszlu suchego. Najlepszym rozwiązaniem będzie popijanie naparu na bazie kwiatów lipy z dodatkiem odrobiny miodu oraz soku z malin. Taka herbatka będzie jeszcze skuteczniejsza i idealnie nada się na długie, jesienne wieczory.