Jakie zalety ma filtr węglowy w maskach antysmogowych?

Jakie zalety ma filtr węglowy w maskach antysmogowych?

Aby wybrać porządną maskę antysmogową należy zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar i jakość wykonania, ale również na zastosowany filtr, który odgrywa bardzo ważną rolę. Producenci korzystają nie tylko z dobrodziejstwa filtrów HEPA, ale również z filtrów opartych na aktywnym węglu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są największe zalety tego drugiego rozwiązania.

Czym wyróżnia się węgiel aktywny?

Filtr węglowy wykorzystywany w popularnych maskach przeciwpyłowych bardzo skutecznie absorbuje smog. Mowa tutaj oczywiście o zawiesinach stałych PM2.5 i PM10, które mogą stanowić bardzo duże zagrożenie dla zdrowia. Filtr węglowy doskonale chroni również przed groźnymi toksynami, dymem tytoniowym i spalinami. Jest to wspaniały wybór przede wszystkim dla alergików, którzy potrzebują skutecznej ochrony przed kurzem, naskórkiem zwierząt i wieloma innymi alergenami.

Jakie zalety?

Bardzo dużą zaletą aktywnego węgla jest to, że błyskawicznie wchłania on nieprzyjemne zapachy. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że maski z filtrami węglowymi doskonale zabezpieczają nie tylko przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, ale również przed zanieczyszczeniami gazowymi takimi jak np. NO2, ozon albo SO2. Mechanizm działania aktywnego węgla najprościej rzecz mówiąc polega na przyciąganiu naładowanych ujemnie cząsteczek zanieczyszczeń poprzez naładowane dodatnio jony węgla. Filtracja tego typu jest bardzo skuteczna, dzięki czemu aktywny węgiel jest w stanie zatrzymać nawet 99,99% różnego typu zanieczyszczeń.