Jakie suplementy powinien przyjmować biegacz?

Jakie suplementy powinien przyjmować biegacz?

Bieganie jest związane z intensywnym wysiłkiem fizycznym, podczas którego traci się bardzo wiele energii. Stąd też podczas takich treningów organizm należy dodatkowo wspierać. Suplementy dla biegaczy powinny być dostosowane do tego, jak długie i intensywne będą treningi.

Suplementy dla biegaczy krótkodystansowych

Jeżeli ktoś biega jedynie dwa albo trzy razy w tygodniu i to po pół godziny, to specjalistyczne suplementy dla biegaczy nie będą mu potrzebne. Należy jedynie zadbać o to, aby chwilę przed treningiem dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawia one, że biegacz będzie miał więcej energii i będzie czuł się znacznie lepiej.

Suplementy dla biegaczy długodystansowych

Jeżeli treningi trwają długo i są intensywne, to należy zapewnić przed i w ich trakcie spożywać napoje izotoniczne. Uzupełniają one elektrolity, a oprócz tego nawadniają organizm. Ponadto biegacz taki powinien przyjmować również glukozaminę, która ma istotne znaczenie w odbudowaniu chrząstki stawowej osłabionej w wyniku intensywnych treningów. Ponadto bezpośrednio po bieganiu powinno się spożywać napoje zawierające glikogen z proteinami, który wpływa na wzmocnienie całego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *