Jakie leki można zastosować na zgagę?

Jakie leki można zastosować na zgagę?

Uczucie zgagi jest bardzo nieprzyjemne. Gdy się pojawia, trudno jest się skoncentrować czy usnąć. Chcąc poradzić sobie ze zgagą, można zastosować preparaty, które pozwalają na skuteczne jej redukowanie.

Z jakich preparatów można skorzystać?


Produkty mogące niwelować negatywne efekty zgagi można podzielić na:

  • ziołowe napary,
  • preparaty, które zobojętniają kwas solny,
  • leki osłaniające żołądek,
  • produkty hamujące wydzielanie kwasu żołądkowego.
    Gdy zgaga pojawia się dość regularnie, warto zaopatrzyć się w preparaty, które będzie można zastosować do usunięcia takich objawów jak pieczenie w przełyku czy ból w klatce piersiowej. Stosowanie konkretnych preparatów jak polprazol cena jest atrakcyjna, który w indywidualnym przypadku jest najbardziej skuteczny.

Jak ograniczyć występowanie zgagi?


Jeśli nie chce się nadmiernie często stosować polprazolu, dobrze jest stosować odpowiednią dietę, która pozwala ograniczać występowanie zgagi. Nie warto spożywać posiłków tuż przed snem. Po zjedzeniu posiłku warto udać się na spacer, czy wykonać kilka prostych ćwiczeń. Pozwala to przyśpieszyć trawienie. Zgagę powodują używki oraz tłuste, smażone jedzenie. Warto ograniczać korzystanie z takiego jedzenia.
Na problemy pokarmowe wpływać może również nadmiernie duża waga. Bardzo często zgagę można ograniczyć poprzez zmniejszenie masy ciała. Zastosować można, także taką dietę, która opiera się na mniejszych porcjach, zdrowszych posiłkach, które będzie się spożywało regularnie i bez pośpiechu. Gdy problemy ze zgagą występują nadmiernie często, warto udać się do lekarza.