Jak radzić sobie z dolegliwościami przewodu pokarmowego?

Jak radzić sobie z dolegliwościami przewodu pokarmowego?

Dolegliwości występujące w ramach przewodu pokarmowego pojawiają się obecnie bardzo często. To właśnie z ich powodu wielu pacjentów zgłasza się do lekarza rodzinnego prosząc o poradę. Okazuje się, że poza fachową pomocą lekarską również sami pacjenci mogą sobie pomóc w przypadku tego typu dolegliwości.

Jakie są najczęstsze dolegliwości przewodu pokarmowego?

Nieprawidłowe działanie przewodu pokarmowego może manifestować się wieloma różnymi objawami. Zdecydowanie najczęściej są to okresowe bóle brzucha o różnym nasileniu. Kiedy mijają one szybko, po kilku dniach, zwykle oznaczają przejściowe zatrucie. Poza dolegliwościami bólowymi pacjenci cierpią na zgagę, kwaśne odbijanie, wiatry, wzdęcia czy burczenie w jelitach. Wszystkie takie objawy zawsze warto skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu.

polprazol max

Jak pacjenci mogą sobie pomóc w przypadku dolegliwości przewodu pokarmowego?

Osoby które nie mają możliwości udania się do lekarza albo czekają w drugiej kolejce mogą wykupić doskonały lek wydawany bez recepty o nazwie polprazol max. Lek ten można znaleźć w każdej aptece, również tej internetowej np. tutaj. Główne jego działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu solnego znajdującego się w żołądku. Lek ten przynosi więc dużą ulgę osobom, które cierpią z powodu refluksu. Zapobiega on także występowaniu powikłań. Ważną zaletą polprazol max jest fakt, że można go przyjmować zarówno przed posiłkiem jak i w jego trakcie. Ponadto pacjenci cierpiący na problemy przewodu pokarmowego powinni wprowadzić zmiany w diecie. Należy bezwzględnie wyeliminować tłuste potrawy smażone, napoje gazowane, słodycze. Przy tego typu dolegliwościach niewskazane są także ostre przyprawy oraz picie soków z owoców cytrusowych.