Jak pomóc zniszczonym włosom?

Jak pomóc zniszczonym włosom?

Włosom szkodzi wiele czynników, takich jak zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja, nadmiar słońca czy twarda woda. Tym jednak, co najmocniej je niszczy i może doprowadzić do prawdziwej katastrofy na głowie, jest gorąca stylizacja, a także inwazyjne zabiegi fryzjerskie. Chodzi tu o rozjaśnianie i farbowanie, ale też na przykład trwałą ondulację. Zabiegi te często powodują silne zniszczenie włosów, a jeśli nie podejmie się odpowiednich działań, włosy będą kruszyć się i łamać, więc będzie ich coraz mniej.

Odstawić to, co szkodzi

Wiele pań nie chce zrezygnować z farbowania włosów, gdyż nie podoba im się naturalny odcień bądź chcą ukryć siwienie. Jednak zawsze można znaleźć zamienniki dla agresywnych farb, jak domowe metody wzmocnienia odcienia, farby ziołowe czy preparaty do czasowej koloryzacji, które mają znacznie łagodniejszy skład. Jeszcze ważniejsze jest, by odstawić prostownicę czy lokówkę, gdyż bez takich urządzeń dość łatwo można się obyć. Włosy będą za to bardzo wdzięczne i to czasem w zupełności wystarczy, by uniknąć dalszych zniszczeń.

Niezbędna odbudowa

Silnie zniszczone włosy potrzebują wsparcia, by mogły odzyskać właściwy poziom nawilżenia, co zapobiegnie ich kruszeniu się i łamaniu. Pomóc może kuracja Silaplex Montibello, która chroni przed łamaniem się włosów. Jest to jedyny ratunek dla mocno zniszczonych pasm. Zastosowanie kuracji Silaplex pozwoli uniknąć nieestetycznego przerzedzania się włosów.

silaplex w Gobli.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *