Jak ochronić włosy przed uszkodzeniami?

Jak ochronić włosy przed uszkodzeniami?

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowe włosy, to piękne włosy i nie ma w tym temacie żadnych ustępstw. Jeśli bowiem końce będą przesuszone i popalone, to nawet najlepiej wykonana koloryzacja nie będzie wyglądać dobrze. Należy najpierw zająć się pielęgnacją, a dopiero później zatroszczyć się o odpowiedni kolor włosów, czy fryzurę. Kluczowym elementem pielęgnacyjnym włosów, jest przede wszystkim dobranie odpowiedniego kosmetyku, który zapewni barierę ochronną włosom. jest to kluczowe, aby ciągle wyglądały one bardzo dobrze.

Dlaczego warto stosować termoochronę włosów?

Termoochrona włosów sprawia, że nie straszne im są nawet zabiegi, które wykonuje się z użyciem wysokiej temperatury. Możemy więc do woli stylizować włosy, a one nawet po czasie nie będą zniszczone. Należy jednak wybrać odpowiedni kosmetyk, który nie tylko ochroni włosy, ale także sprawi, że będzie nam się wygodnie go używać, a także zapach i konsystencja będzie nam w pełni odpowiadać. Zapach, a raczej wybór zapachu zależy od nas i od naszego osobistego gustu. Jednak konsystencja, to już zależy od typu naszych włosów. Jeśli bowiem dla delikatnych włosów wybierzemy kosmetyk o konsystencji pasty, to w prawdzie ochroni nasze włosy, ale będą one oklapnięte i zdecydowanie pozbawione objętości. Dla włosów cienkich i pozbawionych objętości najlepiej wybierać kosmetyki w sprayu. Są one lekkie i na bazie wody, więc używanie kosmetyki nie wpłynie na ich negatywny wygląd.

Kiedy stosować termoochrone

Kosmetyki termoochronne powinniśmy stosować zawsze wtedy, kiedy zechcemy je stylizować za pomocą urządzeń, które do swojej pracy wymagają użycia wysokiej temperatury. Jest to więc suszarka do włosów, lokówka, prostownica, a także wszelkiego rodzaju karbownice, czy falownice. Zawsze wtedy powinniśmy przed każdą stylizacją użyć kosmetyku, który ma na celu zapewnić naszym włosom barierę ochronną. Jest to bardzo ważne, bo pilnowanie tego kroku zapewni naszym włosom o wiele lepszą kondycję i wygląd przez długie lata. Nie będzie trzeba ich podcinać i skracać, kiedy tego nie będziemy chcieli.