Jak naturalnie pomóc swojej wątrobie?

Jak naturalnie pomóc swojej wątrobie?

Niezdrowe jedzenie, brak ruchu, stres – to wszystko sprawia, że społeczeństwo jest coraz bardziej podatne na różne choroby. Na tym wszystkim cierpi również wątroba – jeden z 5 najważniejszych ludzkich narządów, obok serca i nerek. Z tego też powodu, na rynku znajduje się wiele leków oraz sumplementów diety, mających wspomóc jej funkcjonowanie. Pojawia się jednak pytanie: czy są one na pewno skuteczne, a – przede wszystkim – nieszkodliwe? Bezpieczną alternatywą dla lekarstw są zioła na wątrobę.

Jakie zioła w przypadku zatrucia?

zioła na wątrobę

W przypadku zatrucia pokarmowego czy alkoholowego, sięgnięcie po zioła na wątrobę to wręcz konieczność. Narząd jest obciążony przez dużą ilość toksyn, przez co nie działa tak sprawnie, jak zdrowy organ. Dobrym rozwiązaniem jest tu ostropest plamisty, mający działanie odtruwające. Również popularnym ziołem na wątrobę, pomagającym w pozbyciu się toksyn, jest czarna rzepa, a dokładniej jej korzeń. Detoksykujące działanie wykazuje także mniszek lekarski oraz kurkuma.

Dziurawiec, czyli spec w sprawie wątroby

Dziurawiec, jest ziołem na wątrobę powszechnie znanym i cenionym. Zawarte w nim garbniki, posiadają zbawienne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Po dziurawiec, warto sięgnąć też w przypadku problemów z wydzielaniem żółci lub spowolnionego trawienia. Te zioła na wątrobę można kupić praktycznie w każdym sklepie zielarskim, za niewielką sumę pieniędzy.