Jak działają produkty Olaplex? Olaplex zestaw

Jak działają produkty Olaplex? Olaplex zestaw

Produkty Olaplex można zobaczyć wszędzie – w drogeriach, w sieci czy nawet u fryzjera. Pojawiły się one na rynku kilka lat temu i ich popularność wzrasta. Jak działają produkty Olaplex, czy warto mieć Olaplex zestaw w swoich kosmetycznych zbiorach?

Olaplex – jak działa?


Produkty z linii Olaplex dedykowane są osobom, które mają włosy zniszczone np. częstym farbowaniem, rozjaśnianiem czy stylizacją gorącymi narzędziami (prostownica, lokówka). Mogą też być stosowane na osobach, które tych procedur nie przechodzą np. by włos ochronić – każda fryzura wymaga czesania szczotką czy grzebieniem, włos wtedy zostaje uszkodzony mechanicznie. Olaplex ma za zadanie odbudować zniszczone mostki dwusiarczkowe włosa.

Nazwa Olaplex wzięła się, tak naprawdę, od aktywnego składnika, który również ma nazwę olaplex. Wynaleźli go Amerykanie – doktor Eric Pressly (doktor z dziedziny materiałoznawstwa) oraz doktor Craig Hawker (chemik). Składnik ten można znaleźć tylko w produktach marki (firma stara się o opatentowanie) i to on odpowiada za ich unikalność i działanie.

Posiadanie całego zestawu Olaplex to wygodne rozwiązanie, jeśli nie chcemy kupować kosmetyków osobno, wolimy mieć produkty zebrane razem. Nowy, aktywny składnik olaplex to coś nowego na rynku. Z pewnością przyciąga on uwagę osób interesujących się kosmetykami i pielęgnacją włosów.

Skład produktów Olaplex


Produkty Olaplex zawierają, przede wszystkim, swój charakterystyczny składnik aktywny – olaplex. Nie zawierają natomiast siarczanów, silikonów, ftalanów ani aldehydów. Są odpowiednie dla osób po keratynowym prostowaniu włosów.