Jak dobrać odpowiedni zestaw pędzli do makijażu?

Jak dobrać odpowiedni zestaw pędzli do makijażu?

Każda elegantka, która lubi dbać o swoją urodę i poprawia ją bardzo często kosmetykami, musi mieć odpowiedni zestaw pędzli do makijażu. Taki zestaw powinien być wykonany z jak najlepszego materiału i posiadać w swoim składzie kilka różnych pędzli potrzebnych do nakładania różnego rodzaju kosmetyków.

Jaki kosmetyk jaki pędzel?

Pędzle do makijażu są różne, mają różne kształty i każdy ich poszczególny rodzaj przeznaczony jest do nałożenia innego rodzaju kosmetyku. Dobór odpowiedniego pędzla wymaga odpowiedniej wiedzy a zestawy pędzli do makijażu oferują całą kolekcję potrzebnych akcesoriów.
Każdy podstawowy zestaw pędzli do makijażu składa się z kilku pędzli i pędzelków do malowania oczu i całej twarzy. Niektóre takie zestawy umieszczone są w specjalnym etui by nie zniszczyły i nie zabrudziły się dane narzędzia do upiększania twarzy.

Z czego wykonane są pędzle do makijażu?

Pędzlami do makijażu malujemy twarz, muszą być one więc wykonane z jak najlepszych materiałów, takich które nie uczulą i nie spowodują różnego rodzaju zadrapań. W zestawach pędzli do makijażu znajdziemy zarówno pędzle do oczu, do nakładaniu różu, do rozprowadzania pudru czy też do aplikacji bazy pod cały makijaż. Takie narzędzia makijażysty posiadają włosie z teflonu, włókien syntetycznych czy włosia koziego. W zależności od rodzaju danego włosia zależna jest cena całego takiego zestawu.
Pędzle mają też różne kształty, niektóre są zaokrąglone, inne ścięte prosto a jeszcze inne pod skosem. Od tych konkretnych kształtów zależy, jak będzie nałożony na twarz dany kosmetyk.