Jak dobrać i stosować szampon do włosów blond?

Jak dobrać i stosować szampon do włosów blond?

Włosy blond wymagają szczególnej opieki. Farby i preparaty rozjaśniające zawierają składniki wysuszające włosy. Często ich używanie sprawia, że włosy są przesuszone, a końcówki rozdwojone. By odpowiednio zadbać o rozjaśnione włosy, należy dobrać do nich odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Jednym z najważniejszych jest właściwie dobrany szampon. Najlepszym wyborem będzie specjalny szampon do włosów blond.

Szampon do włosów blond powinien spełniać trzy główne wymagania:

  • Delikatnie myć włosy,
  • mieć działanie pielęgnacyjne,
  • chronić kolor.

Detergent, olejek i rumianek

Włosy blond, to w większości przypadków włosy farbowane. Szampon do włosów blond z manada.pl powinien więc przede wszystkim być produktem delikatnym. Szampon używany na co dzień powinien delikatnie myć włosy, nie wysuszając ich. Dlatego warto szukać takiego, który nie ma w składzie silnych środków myjących, na przykład SLS. Szamponu z tym składnikiem warto natomiast używać raz na parę dni, po to, by zmyć resztki kosmetyków używanych do stylizacji.

Przez wzgląd na osłabioną rozjaśnianiem strukturę włosy blond potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Dlatego warto wybrać szampon z dodatkiem pielęgnujących olejków. Olejami najbardziej pożądanymi w składzie szamponów są na przykład olej arganowy i olej jojoba. Innymi składnikami pomagającymi zadbać o kondycję włosów są masło shea czy ceramidy.

Żółć, fiolet, popiel

szampon do włosów blond

By włosy blond zawsze wyglądały dobrze, należy chronić ich kolor. Mocne detergenty nie tylko wysuszają włosy, ale także wypłukują kolor. Należy pamiętać, że popielate barwniki zawarte w produktach przeznaczonych do farbowania włosów wypłukują się bardzo szybko.

Szampon do włosów blond powinien również zawierać składniki podkreślające odcienie blond. Mogą to być składniki ziołowe – częstym składnikiem szamponów do włosów blond jest na przykład rumianek.

Innym rodzajem szamponu do włosów blond jest szampon redukujący nieestetyczne, żółte refleksy. Tego rodzaju szampony zazwyczaj mają charakterystyczny fioletowy kolor. Pomagają one utrzymać odpowiedni odcień włosów – fioletowy barwnik ochładza barwę, dzięki czemu włosy nabierają delikatnego, popielatego połysku. Takie szampony mogą jednak mieć działanie wysuszające. Dlatego w przypadku włosów blond niezwykle ważne jest również zastosowanie odpowiedniej odżywki.

A na koniec… odżywka

Odżywka do włosów blond to drugi – obok szamponu – najważniejszy kosmetyk do pielęgnacji rozjaśnionych włosów. Odżywka zawiera skoncentrowane składniki, nakładana odpowiednio często i połączona z odpowiednim szamponem do włosów blond, najlepiej z tej samej serii zapewni najlepszą pielęgnację.