Jak dawkować mleczan magnezu?

Jak dawkować mleczan magnezu?

Mleczan magnezu to bardzo znany specyfik dzięki któremu można bardzo łatwo podnieść poziom tego mikroelementu w organizmie. W wielu sytuacjach, jak długotrwały stres, czy przemęczenie, ale również przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych może wzrosnąć zapotrzebowanie na magnez. Warto wtedy sięgnąć po skuteczne jego źródło, żeby nie dopuścić do powstania niedoboru.

mleczan magnezu

Jakich dawek mleczanu magnezu używać?

W przypadku kiedy konieczne jest suplementowanie magnezu należy ustalić właściwą dla siebie dawkę. Dawki te są zależne przede wszystkim od wieku. Dotyczy to oczywiście ludzi zdrowych. Osoby ze stwierdzonymi dużymi niedoborami, ludzie z zaburzeniami wchłaniania magnezu powinny w celu ustalenia dawki skonsultować się z lekarzem. Dotyczy to również kobiet w ciąży. Standardowa dawka mleczanu magnezu wynosi w granicach 400 – 420 mg na dzień dla mężczyzn i 310 – 320 mg na dzień dla kobiet. Dzieci, w zależności od wieku powinny przyjmować od 30, do 400 mg mleczanu magnezu dziennie. 

Kiedy należy suplementować magnez?

Magnez należy suplementować w dwóch sytuacjach. Kiedy mamy niedobór tego mikroelementu, albo kiedy występuje zagrożenie niedoborem. Niedobór magnezu stwierdza się odpowiednimi badaniami. Objawami, które powinny niepokoić są: ogólne osłabienie, rozdrażnienie, ból i zawroty głowy, pogorszenie stanu włosów i paznokci. Zagrożenie niedoborem występuje gdy zwiększa się zapotrzebowanie na magnez, w sytuacjach takich jak długo trwający stres, czy przemęczenie.