Jak często stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Jak często stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej jest niezwykle ważna i wpływa nie tylko na jakość życia, ale przede wszystkim zdrowie, bo stan zębów bezpośrednio oddziałuje na wiele organów wewnętrznych. Po myciu zębów zalecane jest używanie płynu do płukania. Jak często go stosować?

Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej – kiedy stosować?

Zdania są podzielone, jeśli chodzi o używanie płynu do płukania jamy ustnej – jedni specjaliści rekomendują używanie go każdorazowo po umyciu zębów, a inni uważają, że powinno się go stosować przed myciem, a także po każdym posiłku. Jaka zatem jest prawda? Płyn do płukania jamy ustnej (https://www.aptekagalen.pl/plyny-do-plukania.html) zawiera cenne składniki, które zwalczają bakterie, a tym samym spowalniają ich namnażanie, a więc najlepiej płukać po posiłku czy spożyciu słodkiego napoju, ale także po myciu zębów. Jednak w tym ostatnim przypadku warto odczekać przynajmniej 30 minut, aby wszystkie składniki pasty dokładnie się zmineralizowały i zaczęły działać.

płyn do płukania jamy ustnej

Jaki płyn do płukania jamy ustnej wybrać?

W aptekach i drogeriach jest wiele płynów do płukania jamy ustnej i czasami mają one inne właściwości lub są uniwersalne i zalecane do codziennej higieny. Wśród popularnych produktów można znaleźć:

  • płyn do płukania jamy ustnej przeciwbakteryjny,
  • płyn odświeżający,
  • preparat wybielający zęby,
  • płyn do zębów nadwrażliwych,
  • płyny remineralizujące szkliwo.

Jak zatem widać, można wybierać spośród wielu preparatów, które działają na różne dolegliwości lub powodują, że oddech jest świeży, a zęby stają się bielsze. Na pewno warto stosować antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej, gdyż zmniejsza on ryzyko próchnicy.