Informacje o plastrach na odciski

Informacje o plastrach na odciski

Plastry na odciski są idealnym rozwiązaniem dla stóp, na których występują odciski. Dlaczego? Ponieważ chronią stopy przed bólem i podrażnieniami. Warto dodać, że dobry plaster na odciski posiada zagłębienie zmniejszające ucisk i daje ulgę w bólu.

Właściwości, jakie mają plastry na odciski

Główną właściwością plastrów jest ochrona przed otarciami oraz uciskaniem. Należy również wiedzieć, że plastry zmiękczają oraz nawilżają odciski, aby łatwiej je było usunąć. Plaster na odciski z OrklaCare zapewnia też idealną ochronę przed uciskaniem oraz otarciem.

Zalety plastrów na odciski

Plastry na odciski mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest to, że działają bezpośrednio na odcisk jednocześnie chroniąc zdrową skórę, która znajduje się wokół niego. Drugą zaletą jest to, że  plastry na odciski stanowią barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami. Kolejną zaletą jest pochłanianie nadmiaru wilgoci z rany oraz pozwalanie na odparowanie nadmiaru wilgoci. Plaster na odciski powoduje również to, że gojenie ran jest dużo szybsze i bezbolesne. Ważną zaletą jest to, że nie powstaje żaden strupek, ponieważ naklejony plaster działa tak, jak dodatkowa warstwa skóry. Nie można zapomnieć o formie plastra, która jest jak miękka poduszka, zmniejsza ucisk i przynosi ulgę. Poza tym, z uwagi na swój kształt, plastry na odciski są bardzo trwałe i się nie przemieszczają. Jeżeli chodzi o wygląd to w środku jest koliste miejsce na odcisk. Po jego bokach są węższe skrzydełka, które sprawiają, że plaster się trzyma.