Henna do włosów – co warto o niej wiedzieć?

Henna do włosów – co warto o niej wiedzieć?

Popularna henna do włosów od bardzo wielu lat uważana jest za zdrowszy odpowiednik tradycyjnych farb do włosów. Mało osób zdaje sobie sprawę jednak z tego, że hennę można wykorzystać nie tylko do koloryzacji, ale także do kompleksowej pielęgnacji włosów.

Czym tak naprawdę jest henna?

Z praktycznego punktu widzenia naturalna henna roślinna, to nic innego jak zwykły barwnik, który uzyskiwany jest z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Roślina ta występuje nie tylko w Indiach, ale również w Australii i Afryce. Henna do włosów zawiera w swoim składzie bardzo wiele składników mineralnych. Mowa tutaj przede wszystkim o wapniu, magnesie, potasie i wielu enzymach. Naturalna henna bogata jest także w witaminy A, C i D, dlatego też nie można przejść obok niej obojętnie.

Farbowanie włosów henną od a do z

Na starcie warto wyraźnie zaznaczyć, że naturalna henna do włosów nie może zaoferować takich samych możliwości koloryzacyjnych, jak dostępne na półkach sklepowych farby. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bardzo ciężko jest przefarbować jasne włosy na ciemne. Henna jest idealnym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą pogłębić i podkreślić naturalny odcień swoich włosów. Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej produkty, które oprócz samej henny posiadają również w swoim skąłdzie kilka innych barwników. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład preparaty z niebieskim indygo. Dzięki takim połączeniom można uzyskać naprawdę oryginalne i niepowtarzalne fryzury.